Oficjalny portal: MOSIR

Wyszukiwarka

Przejdź do: Strona główna
Przejdź do: Mapa serwisu
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do zewnętrznej strony: FaceBook
Przejdź do: Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej


MOSiR
w Strzelcach Opolskich

Menu główne


Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

3 marzec 2022
W dniu 24 lutego br. na boisku piłkarskim w Strzelcach Opolskich przy ulicy Łąkowej odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju piłkarskiego dla dzieci  "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
W gronie drużyn rywalizujących w kategoriach U-12, U-10 i U-8 dziewcząt i chłopców znalazło się wiele zespołów złożonych z uczniów szkół podstawowych i klubów piłkarskich działających na terenie Gminy Strzelce Opolskie.
W kategori U-12 chłopców do finału wojewódzkiego awansowała drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej, w kategorii U-10 chłopców Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Strzelcach Opolskich , natomiast w kategorii U-8 chłopców awans uzuskała drużyna Młodzika Strzelce Opolskie.
Rywalizację w rozgrywkach dziewczęcych zdominowały piłkarki Dziewczęcej Akademii Piłki Nożnej w Strzelcach Opolskich uzyskując awans do turnieju finałowego w każdej kategorii wiekowej.
Turniej finałowy w województwie Opolskim odbędzie się w maju, jego zwycięzcy uzyskują awans do turnieju mistrzowskiego, który rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Turniej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 21 lat. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie turniejem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. W Turnieju uczestniczą szkoły, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.
Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu.
Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Zmagania uczestników Turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” regularnie biorą udział w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski.
W dniu 24 lutego br. na boisku piłkarskim w Strzelcach Opolskich przy ulicy Łąkowej odbyły się eliminacje powiatowe.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Administrator (2022-03-03 12:34:37)
Informację zmodyfikował(a): Administrator (2022-03-03 13:41:53)
Liczba odwiedzin: 117869

Mapa lokalizacyjna

Stopka

Copyright © 2022 MOSiR w Strzelcach Opolskich. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
design by fast4net

Zamknij