Oficjalny portal: MOSIR

Wyszukiwarka

Przejdź do: Strona główna
Przejdź do: Mapa serwisu
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do zewnętrznej strony: FaceBook
Przejdź do: Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej


MOSiR
w Strzelcach Opolskich

Menu główne


Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku

17 kwiecień 2023
W dniu 13 kwietnia 2023 r. na Stadionie Miejskim w Strzelcach Opolskich odbyły się eliminacje powiatowe turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku".
Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy, dziecięcy Turniej w Europie. W rozgrywkach co roku udział biorą tysiące dzieci z całej Polski, które wspólnie cieszą się grą w piłkę nożną i uczą przeżywania sportowych emocji w atmosferze wzajemnego szacunku.
Myślą przewodnią Turnieju jest czerpanie radości z gry w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Choć nagrody są atrakcyjne i warto się o nie postarać, najważniejsza jest dobra zabawa i nauka. Dzięki udziałowi w rozgrywkach, dzieci poznają wartość, jaką niesie za sobą współpraca w grupie i uczą się panowania nad emocjami. Bardzo ważne jest też zrozumienie zasad fair play, w czym pomaga specjalny system „zielonych kartek”.  Zachętą do jak największych, boiskowych wysiłków jest wyjątkowa nagroda główna.  Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną w Turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem. Przed drużynami występującymi w eliminacjach powiatowych jeszcze nastąpi Finał Wojewódzki, który zostanie rozegrany w maju w Brzegu. Do niego z turnieju rozegranego na boisku MOSiR-u w ubiegły czwartek awans uzyskały:
kategoria U-8 chłopców - Publiczna Szkoła Podstawowa w Staniszczach Małych
kategoria U-10 dziewcząt - Zespół Placówek Oświatowych w Dziewkowicach
kategoria U-10 chłopców - Szkoła Podstawowa w Jemielnicy
kategoria U-12 dziewcząt - Szkoła Podstawowa w Leśnicy
kategoria U-12 chłopców - Szkoła Podstawowa w Leśnicy.
 
Zwycięzcom gratulujemy awansu do Wojewódzkiego Finału, w nim życzymy powodzenia i awansu do gier na Stadionie Narodowym.
 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Administrator (2023-04-17 13:28:22)
Informację zmodyfikował(a): Administrator (2023-04-17 14:01:06)
Liczba odwiedzin: 113462

Mapa lokalizacyjna

Stopka

Copyright © 2022 MOSiR w Strzelcach Opolskich. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
design by fast4net

Zamknij