Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

w Strzelcach Opolskich

Menu główne

XXXIII Strzelecki Bieg im. Euzebiusza Ferta już za nami

17 grudzień 2022

XXXIII Strzelecki Bieg Uliczny im. E. Ferta zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Strzelcach Opolskich zgromadził na starcie 256 uczestników.

Zapisani uczestnicy – 375
Opłaceni -338
Pobrane nr startowe -275
Ilości zawodników, którzy wystartowali - 256
Bieg ukończyło - 255

Start do biegu głównego na dystansie 15 km poprzedził XIV Bieg VIP-ów, w którym udział wzięli Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc, Józef Swaczyna – Starosta Strzelecki,
Pan Roman Kolek, V-ce Burmistrz Józef Kampa, Radni Rady Miejskiej: Irena Kaczmarek, Henryk Rudner, Antoni Karecki,, Annold Kozioł, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Paweł Białas, przedstawicielka firmy Energo – Mechanic Pani Alicja Gonet, przedstawiciel PSB Mrówka, Dariusz Bolechowski – p.o. Kierownika Działu ds. Sportu i Rekreacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzelcach Opolskich oraz Pan Zarówny Józef.

Starterem biegu głównego był Burmistrz Strzelec Opolskich Pan Tadeusz Goc.
Najlepszym zawodnikiem został Pan Mateusz Mrówka z Radlina, pokonując trasę 15km  w czasie 54min 13 sek., wśród kobiet najlepsza okazała się Pani Agnieszka Gortel-Maciuk  z Chorzowa (1 godz. 01min 11sek).

Najlepszym zawodnikiem Opolszczyzny został Pan Szymon Dorożyński z Opola, Najlepszą zawodniczką z Opolszczyzny została Pani Kelli Smith z Kędzierzyna Koźla, zaś najlepszą zawodniczką Gminy Strzelce Opolskie została Pani Sandra Gawlik ze Strzelec Opolskich natomiast Najlepszym zawodnikiem powiatu strzeleckiego został Pan Krzysztof Domerecki z Suchodańca.

W biegu wystartował jeden zawodnik z zza granicy z Ukrainy Bohdan Kurinnyi.

Najstarszą uczestniczką biegu została Pani Janina Rosińska z Pabianic (1936r.), natomiast najstarszym zawodnikiem Pan Tadeusz Gąszczak  z Gliwic (1937r.).
Najmłodszą zawodniczką biegu została Pani Martyna Łopianiak z Opola (2003) zaś najmłodszym zawodnikiem Pan Mateusz Kurzeja ze Strzelec Opolskich (2005).

Każdy z zawodników przed startem otrzymał pakiet startowy (pamiątkowa koszulka, napój energetyczny, czapeczka z daszkiem oraz bon na ciepły posiłek i herbatę) zaś na mecie medal wręczany przez Radnych Rady Miejskiej oraz organizatora.

Dekoracja zwycięzców odbyła się w Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej w Strzelcach Opolskich, poza klasyfikacją generalną nagrodzono zwycięzców w 6 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz nagrodzono również kobiety i mężczyzn z Gminy Strzelce Opolskie w 5 kategoriach wiekowych.
Zawodnicy niepełnosprawni otrzymali za udział w biegu od organizatora upominki (komplet pościeli).
Na zakończenie rozlosowano 33 nagrody wśród wszystkich zawodników biegu.
Bieg ukończyło 255 zawodników.

W utrzymaniu porządku i zabezpieczeniu trasy biegu pomogli:
- Komenda Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich – sekcja Prewencji i Ruchu Drogowego,
- OSP Kalinowice, OSP Kadłub, OSP Szymiszów, OSP Sucha, OSP Rozmierz, OSP Osiek, OSP Rożniątów, OSP Grodzisko, OSP Rozmierka, OSP Warmątowice, OSP Błotnica Strzelecka, OSP Strzelce Opolskie,
- uczniowie szkół mundurowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich

Bieg został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły.

Patronat medialny sprawowali: TVP 3 Opole, Radio Opole, Tygodnik Regionalny „Strzelec Opolski”.

Pozostałe wyniki tutaj

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji naszego Biegu.