Oficjalny portal: MOSIR

Wyszukiwarka

Przejdź do: Strona główna
Przejdź do: Mapa serwisu
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do zewnętrznej strony: FaceBook
Przejdź do: Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej


MOSiR
w Strzelcach Opolskich

Menu główne


Puchar Ligii Młodzików i Orlików pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich

23 marzec 2022
W  niedzielę 20 marca na Stadionie Miejskim w Strzelcach Opolskich, przy ul. Strzelców Byt. 2a Pucharem Ligi zakończył się cykl turniejów piłkarskich w kategorii młodzik i orlik.
Organizatorem turnieju była Dziewczęca Akademia Piłki Nożnej w Strzelcach Opolskich, a honorowy patronat nad imprezą sportową objął Burmistrz Strzelec Opolskich. Turniej zgromadził 16 drużyn rywalizujących ze sobą systemem każdy z każdym. Ligowa tabela po rozegraniu 7 kolejek turnieju pozwoliła skojarzyć ze sobą pary ćwierćfinałowe w Pucharze Ligii, z których zwycięzcy awansowli do strefy półfinałowej , z której ostatecznie do meczów finałowych w kategorii młodzik awansowały drużyny Piasta Strzelce Opolskie i AP Chemik Kędzierzyn-Koźle, a w kategorii orlik zespoły Młodzika Strzelce Opolskie i ponownie AP Chemik Kędzierzyn-Koźle. W obydwu przypadkach zwycięstwa w meczu finałowym osiągnęła drużyna Chemika Kędzierzyn-Kożle.
Sprawna organizacja turnieju dała możliwość sportowego rozwoju jego uczestnikom oraz pokazania aktualnie posiadanych walorów piłkarskich.
Przygotowane przez organizatora puchary i upominki powędrowały do drużyn uczestniczących w turnieju, a ciekawostką organizacyjną było wyróżnienie przez Trenerów w każdej drużynie jednego zawodnika/zawodniczki, który w sposób szczególny zasłużył na miano WZORU sporotwego-wychowawczego, gdzie kryteriami wyboru było zachowanie fair play, wpływ na drużynę, komunikacja z kolegami i z Trenerem, systematyczność i zaangażowanie.
Organizacji Finału Pucharu Ligii towarzyszyła akcja rodziców zawodniczek Dziewczęcej Akademi Piłki Nożnej polegająca na zbiórce niezbędnych przyborów szkolnych, które przekazane zostaną do potrzebujących dzieci przybywających z Ukrainy na teren Gminy Strzelce Opolskie.
Turniej piłkarski zgromadził nastęująze drużyny:
LUKS SP Ujazd, LKS Błękitni Jaryszów, Miro DF Staniszcze Wielkie, KS Start Dobrodzień, LZS Rzemiosło Dziewkowice, ŁKS Victoria Cisek, AP Chemik Kędzierzyn-Koźle, KS Młodzik Strzelce Opolskie, ŁKS Jedność Rozmierka, SKS Piast Strzelce Opolskie, AP Blaze Kędzierzyn-Koźle.
 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Administrator (2022-03-23 09:17:07)
Informację zmodyfikował(a): Administrator (2022-03-25 09:58:22)
Liczba odwiedzin: 106202

Mapa lokalizacyjna

Stopka

Copyright © 2022 MOSiR w Strzelcach Opolskich. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
design by fast4net

Zamknij